Większy zysk

 - Fakty & liczby

Najnowszy typ Gąbki Florystycznej OASIS®, dostępnej na rynku, może przedłużyć trwałość kwiatów  aż o 50% i pozwala na przygotowywania bardziej zyskownych kompozycji. To jedno z najbardziej znaczących osiągnięć we florystyce ostatnich lat.

W poprzednich latach prawie każda kompozycja, opuszczająca kwiaciarnię, była wykonana w Gąbce Florystycznej OASIS®. Z biegiem lat bukiety stały się bardziej popularne. Ale czy naprawdę?

Czy łatwiej i szybciej jest sprzedawać bukiety?

Nadal wielu florystów uważa, że łatwiej i szybciej jest sprzedaż bukiet, a klienci najbardziej lubią bukiety mieszane. To prawda w niektórych przypadkach, ale w wielu sie nie sprawdza.                                                                                                                                  

  • W kompozycjach ślubnych i żałobnych Gąbka Florystyczna OASIS® nadal jest najczęściej wybieranym produktem. Korzyści, które osiąga się w tych sytuacjach, nie przenoszą sie na codzienne kompozycje, co automatycznie skutkuje powrotem do sprzedaży bukietów.
  • Powrót do bukietów wydaje się bezpieczny, ale tak nie jest. Jest to naprawdę bardzo ryzykowna tendencja. Supermarket oferują wiele rodzajów bukietów. Niebezpieczeństwo utraty wielkiego udziału w rynku staje się realne. Trend ten jest widoczny w kilku krajach.
  • Konsument wybiera utalentowaną osobę, która wykona unikatową pracę. Przynajmniej tam, gdzie może dokonać wyboru. Wtedy praca florysty staje się wyjątkowa.
  • Ochrona zysku kwiaciarni staje się najważniejszą sprawą. Poza oferowaniem klientowi bardziej trwałych i unikatowych kompozycji, do kompozycji zwyczajnie potrzeba mniej kwiatów, by osiągnąć znaczący efekt. Można wykorzystać krótkie kwiaty i pojedyncze rośliny. Możliwości te mają bezpośrednie przełożenie na osiągany zysk, nawet biorąc pod uwagę koszt zakupu Gąbki Florystycznej OASIS®, naczynia czy godzin pracy.

Dla wielu florystów będzie to zupełna nowość, by oferować kompozycje zamiast bukietów układanych w  ręku, ale warto tego dokonać z punktu widzenia własnych korzyści i dla dobra klienta. Udoskonalenie jakości Gąbki Florystycznej OASIS® wpływa nie tylko na przedłużenie jakości kwiatów, ale zwiększenie przychodów w kwiaciarni, większego zadowolenia klientów, a co za tym idzie – powtórnych zakupów kwiatów.

obrazy

Czy jesteś florystą?

Zaloguj się na naszej stronie, jeśli jesteś profesjonalnym/-ą florystą/ką. Dobrze poznaj naszą stronę i wykorzystaj udostępnioną wiedzę do maksimum.

Zarejestruj się jako florysta, -ka

Bądź na bieżąco

Zaprenumeruj nasz nowy biuletyn, jeśli chcesz być informowany o nowych osiągnięciach, inspiracjach, wskazówkach & sztuczkach,…