Floralife® 5 Kroków ku Świeżości - Krok 1 - Higiena

Pierwszym i niezwykle ważnym krokiem ku pięknym, trwałym kwiatom jest higiena. Floralife® Cleaner nie pozwoli, by brud obniżył jakość kwiatów. Nawet te mało widoczne mikroorganizmy (0,1 to 400 mikronów) przechowują się na narzędziach, blatach, w pojemnikach i wazonach i szybko rozmnażają w wodzie i we włóknach kwiatów.


W jaki sposób szkodzą bakterie?

  1. Małe włókna w łodygach zostaną zablokowane
  2. Pobór wody nie będzie możliwy

Taki stan spowoduje więdnięcie liści kwiatów i utratę sztywności łodyg. A woda w wazonie zaczyna mętnieć i śmierdzieć, powodując niezadowolenie klientów.

 


Jak pozbyć się bakterii?

Myj wszystkie wazony, blaty i narzędzia, które mają kontakt z kwiatami. Floralife® Cleaner to uniwersalny produkt w płynie, który pomoże wyeliminować bakterie.


Właściwe mycie:

 

  1. Aby skutecznie umyć wszystkie sprzęty i narzędzia, należy je dokładnie pokryć wodą ze środkiem myjącym na co najmniej 5 min.  
  2. Aby porządnie umyć pojemniki do kwiatów sugerujemy, by najpierw ręcznie wyszorować pojemniki w wodzie z roztworem Floralife® Cleaner. Potem można już używać gotowego roztworu, spryskując go po wszystkich ściankach naczyń.
  3. Po umyciu nie trzeba spłukiwać roztworu – wystarczy pozostawić go do wyschnięcia. 

 

Zalecana częstotliwość mycia sprzętu w kwiaciarni:

Sprzęt  Częstotliwość
Noże, sekatory, itp. Codziennie
Blaty, stoły, itp. Codziennie
Pojemniki do kwiatów, wazony Przy każdej zmianie wody
Podłogi, ściany, chłodnia Co tydzień
Pompa dozująca odżywkę do kwiatów Co kwartał
  

 

obrazy

Czy jesteś florystą?

Zaloguj się na naszej stronie, jeśli jesteś profesjonalnym/-ą florystą/ką. Dobrze poznaj naszą stronę i wykorzystaj udostępnioną wiedzę do maksimum.

Zarejestruj się jako florysta, -ka

Bądź na bieżąco

Zaprenumeruj nasz nowy biuletyn, jeśli chcesz być informowany o nowych osiągnięciach, inspiracjach, wskazówkach & sztuczkach,…