Floralife® 5 Kroków ku Świeżości - Krok 3 - Odżywianie

Gdy kwiaty przywiezione są z giełdy lub hurtowni należy je niezwłocznie odpowiednio nawodnić i odżywić. Także kwiaty po suchym transporcie należy, po zanurzeniu końcówek łodyg we Floralife® Quick Dip, natychmiast włożyć do wody z dodatkiem odżywki do kwiatów ciętych. Taka odżywka to Floralife® ULTRA 200 Clear. Ta skoncentrowana substancja zabezpiecza wszelkie potrzeby kwiatów w wazonie, ale także w kompozycji w Gąbce Florystycznej OASIS®.


Jak odpowiednio i wydajnie odżywiać kwiaty?

Odżywka Floralife® ULTRA 200 Clear jest dostępna w pojemników o różnej pojemności: 5 l, 10 l, 25 l, 100 l i 200 l. Odżywkę Floralife® ULTRA 200 Clear łatwo dozować przy pomocy pompki ręcznej Floralife®. Jeśli jednak ważny jest dla Ciebie czas i dokładność, lepiej wybrać automatyczną pompę dozującą Floralife® Minidos. Taka automatyczna pompa, podłączona do źródła wody, odmierza odpowiednią ilość odżywki Floralife® i miesza ją z wodą. Nie trzeba już więcej odmierzać wody i odżywki – proporcje są zawsze odpowiednie.

 

Jak odżywiać

Kwiaty w wazonie

Odmierz odpowiednią ilość (5 ml) odżywki do kwiatów ciętych Floralife® ULTRA 200 Clear na 1 litr wody i nalej roztworu do wazonu.

 

Kwiaty w kompozycji

Do kwiatów w kompozycjach również należy stosować odżywkę Floralife® ULTRA 200 Clear. Właściwa dbałość o kwiaty przedłuża ich świeżość w kompozycji na wiele dni po sprzedaży.

Dlatego zawsze zadbaj o właściwe moczenie Gąbki Florystycznej OASIS® w dużym, głębokim naczyniu wypełnionym wodą z dodatkiem odżywki Floralife® ULTRA 200 Clear. Uwaga! Pojemnik musi być wypełniony odpowiednią ilością wody. Niech Gąbka Florystyczna OASIS® pobiera wodę tak długo, by opadła swobodnie na dno pojemnika.

Czy masz już w kwiaciarni zestaw dozujący Floralife® Minidos? Nie zapomnij o regularnym czyszczeniu. W tej sprawie skontaktuj się z lokalnym sprzedawcą Produktów Florystycznych OASIS®.

obrazy

Czy jesteś florystą?

Zaloguj się na naszej stronie, jeśli jesteś profesjonalnym/-ą florystą/ką. Dobrze poznaj naszą stronę i wykorzystaj udostępnioną wiedzę do maksimum.

Zarejestruj się jako florysta, -ka

Bądź na bieżąco

Zaprenumeruj nasz nowy biuletyn, jeśli chcesz być informowany o nowych osiągnięciach, inspiracjach, wskazówkach & sztuczkach,…